Нафтогаз заявив, що не погоджується з вимогами Коломойського передати Укрнафті 9 млрд кубів газу

09/11/2021


 НАК "Нафтогаз України" заявив, що не погоджується з вимогами Укрнафти про передачу їй спірних обсягів газу, або компенсувати їх вартість за поточною ринковою ціною.

 

Про це йдеться в заяві компанії.

"Інформація про те, що Нафтогаз домовився із бізнесменом Ігорем Коломойським, або підписав з Укрнафтою відповідну мирову угоду, або погодився віддати 3,5 млрд кубометрів газу або інший обсяг газу, грошові кошти тощо, не відповідає дійсності. Припущення, що Нафтогаз вже віддав Коломойському якісь обсяги газу, також є неправдивим. Нафтогаз не передавав жодних обсягів газу чи коштів Укрнафті з того моменту, як Нафтогаз очолив Юрій Вітренко (28 квітня 2021 року)", - йдеться в заяві.

Компанія нагадує, що проблема сягає корінням у 2006-2013 роки. З того часу точаться судові суперечки в українських судах, а з 2015 року – в іноземних судах.

У лютому 2021 року Стокгольмський арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції у справі за позовом міноритарних акціонерів Укрнафти (Ігоря Коломойського та Генадія Боголюбова), які хотіли стягнути з держави Україна понад $6 млрд та відсотки, нараховані на цю суму.

Розгляд справи тривав з 2015 року. Очевидно, що оскільки Стокгольмський арбітраж відмовився розглядати по суті питання про спірні обсяги газу, практично відразу після цього Укрнафта поновила процес в українських судах, в якому вимагає розглянути це питання по суті справи.

Відповідне звернення до суду Укрнафта зробила 19 квітня 2021 року. Таким чином, є хибним припущення, що поновлення судового процесу пов’язане зі зміною керівництва Нафтогазу, рішення про яке було прийняте тільки 28 квітня 2021 року.

Нафтогаз не заперечує факт того, що газ, видобутий Укрнафтою, потрапляв у єдину газотранспортну систему, оператором якої був АТ "Укртрансгаз". Основні обсяги цього газу були спожиті населенням. Нафтогаз доводив це в суді.

Укрнафта, своєю чергою, спочатку доводила, що це не її газ йшов на потреби населення. Пізніше Укрнафта змінила свою позицію, фактично визнавши, що спірні обсяги газу постачалися для потреб населення, і вимагає повернути спірні обсяги природного газу.

Нафтогаз наразі відмовляється віддавати спірні обсяги газу або відшкодовувати їхню вартість за поточною ринковою ціною.

"Також триває суперечка між Нафтогазом та міноритарними акціонерами Укрнафти в Лондонському міжнародному арбітражному суді. У 2018 році перший раунд цього арбітражу щодо Акціонерної угоди Нафтогаз фактично програв по найбільш важливих питаннях, хоча громадськості було повідомлено лише про перемогу по другорядних питаннях, які практично нічого не давали Нафтогазу. Арбітраж навіть змусив Нафтогаз компенсувати міноритарним акціонерам левову частку їхніх витрат. Чинний керівник Нафтогазу не був тоді долучений до того арбітражного процесу", - йдеться в заяві Нафтогазу.

Раніше Telegram-канал Монополіст повідомляв, що медіа-група Ігоря Коломойського є лояльною по відношенню до Володимира Зеленського.

В той же час, в Госпсуді Києва розглядається позов Укрнафти, яка вимагає у Нафтогазу повернути їй 9,067 млрд кубів газу, видобутого в 2007-2013 роках і спожитого населенням згідно діючого на той час в Україні законодавства.

Нагадаємо, наприкінці 2020 році була реалізована мирова угода між Нафтогазом та Укрнафтою про компенсацію 2,06 млрд кубів газу видобутку 2006 року, який також пішов на потреби населення. Джерело: https://biz.censor.net/n3298440

 

Источник: https://biz.censor.net/news/3298440/naftogaz_zayavyv_scho_ne_pogodjuyetsya_z_vymogamy_kolomoyiskogo_peredaty_ukrnafti_9_mlrd_kubiv_gazu






 







индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380637463033
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95