Данілов назвав «пріоритетне завдання» України

15/09/2021


 

Монополії олігархів загрожують існуванню України як держави, вважає секретар РНБО.

Ліквідація олігархічної системи є пріоритетним завданням України, вважає секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов. Таку думку він висловив на форумі Ялтинської європейської стратегії-2021 (YES).

 

«Ліквідація олігархічної, кланової, монопольної, корумпованої системи, яка сьогодні, на превеликий жаль, ще існує в Україні – це для нас завдання номер один. Якщо ми цього не зробимо, сусіди, які постійно із сокирою стоять біля наших дверей і нею розмахують, користуватимуться цим і буде продовжуватися ця ситуація. І, коли ми говоримо про 30 років незалежності України – це може для нас дуже трагічно закінчитися», – заявив Данілов.

На думку секретаря РНБО нинішні олігархи «маскуються», прагнучи зробити так, щоб їх перестали називати олігархами. Домогтися цього просто, вважає Данилов: «Для початку перестати впливати на політику через гроші. Це фундаментально важлива річ. По-друге, потрібно припинити корумпувати наших чиновників. Третє: потрібно перестати займатися монополізмом».

На думку Данілова, некоректно порівнювати наших олігархів з бізнесменами, які засновували Google: «Наведу приклад. YES конференція вперше пройшла в липні 2004 року, а в червні 2004-го відбулися деякі події – приватизація «Криворіжсталі». (...) Так народжувалася олігархія».

Як приклад впливу олігархів Данілов навів мораторій на продаж землі. На думку секретаря РНБО, олігархи є обережними і «чемними» людьми, які працюють на власну перспективу.

«Десятки років в Україні саме латифундисти, яким потрібен був час, щоб накопичити свої земельні банки, користувалися можливістю, корумпували нашу Верховну Раду і вона постійно відмовляла в питанні вільного продажу землі», – говорить він.

На думку Данілова, саме відсутність вільного продажу сільськогосподарської землі зіграла роль у становленні олігархічної системи в Україні.

«Ми маємо вже щонайменше два-три олігархи в аграрній сфері, які побудували свою систему завдяки тому, що наше законодавство (...), наші депутати сказали: ні, ви не можете розпоряджатися своєю власністю, ви повинні бути такими нібито власниками із забороною розпорядження своєю власністю», – зазначив він.

За словами Данилова, якщо РНБО на чолі з президентом зараз не займеться ліквідацією олігархічної системи, то з часом перед Україною постануть великі виклики.

«Зараз ідеться не про людей, а про нашу державу», – додав він.

 

Источник: https://dilo.net.ua/novyny/danilov-nazvav-priorytetne-zavdannya-ukrayiny/


 индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380637463033
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95