США похвалили Україну за просування судової реформи

19/07/2021


 

Сполучені Штати Америки вітають ухвалення Верховною Радою України законів у рамках судової реформи та сподіваються, що вони забезпечать краще майбутнє для всіх українців.

 

«Ми вітаємо прийняття українським парламентом законів про судову реформу за твердої підтримки з боку президента України», – йдеться у твіті речника Державного департаменту США Неда Прайса.

За його словами, Сполучені Штати сподіваються, що «ці зміни допоможуть посилити українські державні інститути, сприятимуть прозорості та забезпечать краще майбутнє для всіх українців».

Нагадаємо, у травні депутати схвалили за основу законопроект президента Зеленського за номером N5068, поданий, як невідкладний. Документ передбачає зміни порядку обрання на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів ВСП.

13 липня Верховна Рада підтримала законопроект про старт судової реформи з пропозиціями Зеленського (ВККС) з урахуванням пропозицій президента Володимира Зеленського. Він передбачає створення комісії для відбору 16 нових членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Додамо, що Вища рада правосуддя відмовилася звільняти суддю Наталію Булавіну, яка залишилася в окупації і стала «суддею верховного суду ЛНР». Її відправили в почесну відставку, зберігши суддівські виплати і пенсію з держбюджету України.

Раніше Вища рада правосуддя відмовилася усунути від роботи суддю Вовка та відсторонити п’ятьох суддів Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК).

Водночас, ВРП звільнила з посади суддю Вищого господарського суду України Артура Ємельянова, який шантажував і чинив тиск на інших суддів.

Верховна Рада ухвалила законопроект N5068 про новий порядок обрання та призначення членів Вищої ради правосуддя (ВРП), а також діяльність дисциплінарних інспекторів ВРП.

 

Источник: https://ua.news/ua/ssha-pohvalili-ukrainu-za-prodvizhenie-sudebnoj-reformy/


 индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380637463033
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95