Міжнародні резерви України впали нижче 28 млрд доларів

08/06/2021


 

КИЇВ. 7 червня. УНН. Міжнародні резерви України становили 27,8 млрд дол. США за підсумками травня, за місяць скоротившись на 0,6%, зокрема, через погашення зовнішніх та внутрішніх боргів держави. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані НБУ.

 

Цитата:

 

"Станом на 1 червня 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 27 839,9 млн дол. США (в еквіваленті). У травні вони скоротилися на 0,6% через погашення зовнішніх та внутрішніх зобов′язань держави, що були частково компенсовані валютними надходженнями на користь уряду", - вказали у регуляторі.

 

Деталі

 

Загалом, за даними НБУ, динаміку резервів упродовж травня визначали такі чинники:

·                     операції з управління державним боргом. Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 650,6 млн дол. США (в еквіваленті). Зокрема, 529,3 млн дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті. Водночас валютні надходження на користь уряду склали 417,9 млн дол. США, з них 354,3 млн дол. США – від розміщення ОВДП. Крім того, у травні Національного банк та уряд сплатили 64,3 млн дол. США (в еквіваленті) на користь Міжнародного валютного фонду;

·                     переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 136,8 млн дол. США (в еквіваленті). Міжбанківський валютний ринок у травні був збалансованим, тому Національний банк не проводив валютні інтервенції.

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,2 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - вказали в НБУ.

 

Доповнення

 

Міжнародні резерви України становили 28 млрд дол. США за підсумками квітня.

У НБУ зауважують, що підтримувати міжнародні резерви на рівні близько 30 млрд дол. США дозволить подальша співпраця з МВФ та іншими міжнародними партнерами. Наразі ж перегляд програми МВФ для України "у режимі очікування": 13 лютого постійний представник Міжнародного валютного фонду Йоста Люнгман заявив, що місія МВФ завершила роботу в Україні, яка тривала з 11 січня. Обговорення він назвав продуктивним, однак вказав, що потрібен більший прогрес.

 

Источник: https://www.unn.com.ua/uk/news/1931843-mizhnarodni-rezervi-ukrayini-vpali-nizhche-28-mlrd-dolariv


 индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380637463033
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95