Маю думку: Народні гроші - в народний бюджет роменців!

24/12/2020


Верховна Рада 289 голосами «за» прийняла Закон «Про Державний бюджет України на 2021 рік». Серед тих, хто підтримав закон, і наш депутат від 161-го виборчого округу Максим Гузенко.

Тепер новообрана роменська влада повинна приймати бюджет Роменської територіальної громади. Бюджет, у якому потрібно піднімати зарплати працівникам комунальних установ, знижувати комунальні тарифи, забезпечувати безкоштовні медицину, освіту, дати можливість дітям займатися спортом,   ремонтувати дороги, забезпечити чистою питною водою, реконструювати очисні споруди, добудувати міст через Сулу, очистити наші річки Сулу та Роменку тощо.

Крім того, рвуться до бюджетних коштів не тільки ті, хто хоче народні кошти витратити на користь того ж народу, а, на жаль, і ті, хто бажає їх розікрасти.

Нагадаю, що надходження як до державного бюджету, так і до місцевого - це доходи від економічних акцизів та податки з громадян. Зрозуміло, що чим більша дохідна частина, тим більше коштів можна витрачати на розквіт населених пунктів, на вирішення соціальних питань громадян.

Викласти свою думку з цього приводу мене змусило те, що я балотувався на посаду міського голови з програмою, в яку вклав своє бачення проблем нашого регіону, пріоритетів і шляхів їх вирішення.

У моїй програмі було обґрунтовано й необхідність прийняття антикризової програми. Я розумію, що соціально-економічний курс в Україні не є курсом на розвиток. На жаль, це курс до катастрофи. Тому потрібна антикризова програма, щоб інфраструктура Ромен і району була об’єднана єдиним управлінням. Вона повинна забезпечити наше виживання. Я не жахаю, так оцінюють положення в Україні не тільки експерти, а й поважні міжнародні структури, зокрема МВФ, Світовий банк тощо.

Нам, роменцям, дуже пощастило з тими, хто вчора, позавчора планував і будував нашу інфраструктуру. В нас є все для виживання: і хлібзавод, і молокозавод, й інші підприємства. У нас є можливість забезпечити їх сировиною з району. У нас є і нереалізований промисловий потенціал, заклади освіти, медицини, культури. Так от насамперед потрібні план діяльності і антикризовий план на час катастрофи.

Тепер про принципи бюджетної політики. Чи вона є взагалі? Так, є. І вона загальна як для державного бюджету, так і для місцевого. Зверну увагу роменців та новообраних депутатів на статті 1, 3, 46 та 48 Конституції України.

Ст. 1.: «Україна є суверенна, незалежна, демократична, соціальна, правова держава».

Ст. 3: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність - недоторканні. Їх безпека визнається в Україні найвищою соціальною цінністю».

Статті 46 і 48 конкретизують соціальні нормативи, якими держава повинна забезпечити кожну людину. В цьому полягає соціальність держави.

А що в дійсності в державному бюджеті на 2021 рік? Федерація профспілок України нарахувала прожитковий мінімум у розмірі 6366 грн, мінімальну зарплату - 8212 грн й таку ж мінімальну пенсію. Але в держбюджеті проголосовано прожитковий мінімум у 2189 грн, пенсію - 2340 грн, зарплату з липня - 6500 грн.

Всесвітній банк визначив критерії бідності: коли менше 1,25 долара на день - це крайня бідність, від 2,9 до 3,1 долара (тобто 2800 гривень на місяць) - бідність. Тепер можемо порахувати, хто в нас бідний і наскільки.

По-перше, немає в державі стратегії економічного розвитку. І всупереч процитованим нормам Конституції 6% ВВП іде на війну на Донбасі. Замість виконання міських угод і забезпечення населення України безкоштовною вакциною від коронавірусу, замість розвитку промисловості й сільгоспвиробництва. А ще продаж землі, підприємств. Замість суверенітету народу - зовнішнє фактично колоніальне управління, шалені зовнішні борги. У 2020 році бюджетні надходження віддали за кредити. Жах! І тепер у таких умовах новообраній роменській владі потрібно формувати бюджет і його правильно розподілити.

Бажаю депутатам виправдати довіру виборців. Але коли побував на першій сесії і побачив одноголосні рішення з розподілу повноважень міського голови О.А. Стогнія, закралися сумніви, чи це не був «договорняк», який призведе до кризи в ОТГ.

Міський голова Олег Стогній у боротьбі на виборах сенсаційно переміг не тільки 10 інших претендентів на цю посаду, а й колишнього голову райдержадміністрації Валерія Білоху - спільного кандидата від усіх партій, котрі не висували своїх кандидатур на голову ОТГ.

На Стогнія виливали ріки бруду в соцмережах, застосовували проти нього підкуп виборців, «каруселі», псували бюлетені з його прізвищем. Для мене Зеленський - це людина, котра на виборах Президента України перемогла Порошенка і його команду. А Стогній переміг Білоху. Я точно знаю, що це не вдалося б нікому. І на першій сесії Стогнію і його партії, з якою він ішов на вибори, - «Наш край», не дали жодної комісії. На мій погляд, «нав’язали» секретарем міської ради В. Губаря, земельної комісії - Є. Лузана. Не пропустили жодного з сільських старост від Стогнія. Такий «розподіл» повноважень мені нагадує фільм «Весілля в Малинівці», коли Попандопуло з біноклем ділив награбоване. Олег Анатолійович після урізаних і обезкровлених повноважень має такі варіанти:

- піти з посади з високо піднятою головою;

- стати першим, хто наведе лад навіть за таких обставин, зіпершись на 5 тисяч виборців, котрі голосували за нього, сподіваючись на справедливість і твердість його рішень у захисті пригнічених.

На сесії з прийняття міського бюджету, аргументуючи переліченими фактами, я як чинний чемпіон світу в європейських рейтингах і рангах прошу (для цього є всі людські ресурси): зробіть кращу спортивну школу з олімпійських видів спорту на базі ДЮСШ ім. В.Гречаного, додавши до існуючих секції штангістів із району, біатлоністів, хокеїстів, боксерів і секцію вільної боротьби. Передбачте для участі в чемпіонаті й кубку області з футболу 200 тис. грн.

На сесіях міської ради сьомого скликання постало прохання С. Біляєва про те, аби місто сприяло будівництву басейну. Депутати таку ініціативу відхилили, мотивуючи, що це не на часі. А моє кредо: «Хліба замість пушок», «Мир замість війни». Місто без басейну - мертве місто.

Ця стаття - заклик до всіх партій, організацій взяти активну участь в обговоренні бюджету міської ради на 2021 рік під лозунгом: «Народні гроші - в народний бюджет роменців».

 

З повагою

Сергій ГАВРАСЬ, чемпіон світу, кандидат на посаду міського голови, претендент на посаду начальника управління у справах спорту, секретар Роменської організації ПСПУ

 

Р.S. А тепер про те, де взяти кошти. По-перше, потрібно скласти й затвердити програму економічного зростання. По-друге, скористатися допомогою народного депутата України М. Гузенка. Маю інформацію, що всім депутатам-мажоритарникам, які підтримали держбюджет, на округи виділено більше мільярда гривень.

 


 
индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380637463033
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95