Тетяна Бахтеєва: "Захистити від знищення "Охматдит" - питання національної безпеки"

10/07/2018


Керівництво МОЗ поставило собі за мету - знищити галузь, яка здатна дати шанс на життя онкохворим дітям. Про це заявила.. народний депутат від Опозиційного блоку, член Комітету з питань охорони здоров’я Тетяна БАХТЕЄВА....

 

Політик звернулася до Прем’єр-міністра, керівництва ГПУ, СБУ та НАБУ з вимогою відреагувати на ситуацію, що склалася довкола дитячої клініки «Охматдит». Окрім того, Тетяна Бахтеєва (на знімку в центрі. центрі.озвучила вимогу до Генерального прокурора дати об’єктивну правову оцінку спробам Міністерства охорони здоров’я та головного лікаря «Охматдит» Ірини Садов’як зірвати виїзне засідання парламентського Комітету з питань охорони здоров'я

 

«20 червня відбулось перше і, мабуть, найважливіше виїзне засідання Комітету з питань охорони здоров’я VIII скликання. Незважаючи на потоки бруду та наклепу з боку керівництва МОЗ та спроби головного лікаря «Охматдит» Садов’як зірвати виїзне засідання, воно таки відбулося», - зауважила Тетьяна Бахтеєва.

 

За словами її, в «Охматдиті» депутатам не надали приміщення, засідання комітету довелось провести просто неба. Воно тривало більше чотирьох годин. «Дії Супрун і Садов’як, які перешкоджали діяльності народних депутатів, є порушенням українського законодавства. Прошу Генерального прокурора. дати їхнім діям об’єктивну правову оцінку», - наголосила опозиційний політик.

 

«Створюється враження, що МОЗ поставило собі мету - знищити галузь, яка здатна вилікувати і дати шанс жити онкохворим дітям! Заступник міністра Лінчевський затвердив наказ про реорганізацію структури закладу, без попереднього погодження з трудовим колективом та профспілкою. Це знищення Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку і референс-лабораторії - єдиної в Україні», - зауважила Тетяна Бахтеєва. 

 

Вона наголосила, що в Центрі щорічно проводяться в середньому 25 операцій. З 2004 року пересадку провели 225 пацієнтам, 166 з яких одужали... Показник вилікуваних - 73% - відповідає стандартам найкращих європейських клінік

 

За словами Тетяни Бахтеєвої, для того, аби розібратися з тим, що відбувається в клініці «Охматдит», комітет прийняв рішення створити тимчасову слідчу комісію.

 

«В новому корпусі «Охматдит», на будівництво якого витрачено більше одного мільярда гривень, відсутні ремонтні роботи й така антисанітарія, що там навіть щури жити не будуть! Ми знайшли на 1 мільйон 200 тисяч гривен прострочених медичних препаратів! Їх не можна давати дітям. Нехай ті, хто їх купив, їдять їх самі!» - наголосила опозиційний політик.

 

Тетяна Бахтеєва звернулася до Прем’єр-міністра, керівництва ГПУ, СБУ та НАБУ з вимогою відреагувати на ситуацію, що склалася довкола дитячої клініки «Охматдит».

 

Людмила ГРИЩЕНКО.

 

Джерело: http://www.golos.com.ua/article/304989


Распечатать статью 
индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380676919398
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95