Історичні факти незаперечні: 27 липня 1944 р. Радянська Армія звільнила місто Львів від німецько-фашистських загарбників

01/08/2017


 

Цього року виповнилась 73 річниця цієї вікомопної події.

Як відомо, влітку 1944 р. за наказом Ставки Верховного Головнокомандування Радянської Армії війська Першого українського фронту під командуванням Маршала Радянського Союзу І. С. Конєва вщент розтрощили в ході Львівсько-Сандомирської операції війська Вермахту, в тому числі горезвісну ОУНівсько-колаборантську дивізію СС «Галичина» і зав’язали запеклі бої за м. Львів.

24 липня 1944 р. танк «Гвардія», в склад екіпажу якого входили А. Н. Додонов, Ф. П. Сурков, О. П. Марченко і Н. І. Мельниченко прорвався до Львівської Ратуші. Старшина О. П. Марченко з групою автоматників, ліквідувавши охорону фашистів, встановив на вежі Ратуші Червоний Прапор Перемоги. У ворожому оточенні, відбиваючись від гітлерівців, смертю хоробрих загинули О. П. Марченко і А. Н. Додонов, а Ф. П. Сурков і Н. І. Мельниченко – були важко поранені. Всі вони були нагороджені бойовими орденами, а механіку-водієві Ф. П. Суркову присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Повністю м. Львів було звільнено від гітлерівців 27.07.1944 р. Ворог втратив 8 тисяч чоловік вбитими. Москва салютувала 20-ма артилерійськими залпами.

На честь 73-ї річниці цих подій прогресивна громадськість Львівщини, ветерани, прихильники Прогресивної соціалістичної партії України, Партії «Київська Русь» провели меморіальний мітинг на Пагорбі Слави та урочисті збори. Квіти були покладені до братської могили, в якій похований старшина О. П. Марченко на Пагорбі Слави, до могили Ф. П. Суркова на Личаківському кладовищі.

Пам’ять про ці події назавжди збережеться в серцях львів’ян, незважаючи на те, що теперішні владоможці, Президент України, Львівський міський голова та їх оточення повністю ігнорували цю пам’ятну дату.

 

Прес-центр Львівської організацій

Прогресивної соціалістичної партії України

та Партії «Київська Русь»

27.07.2017 р.,

м. Львів

 

На фото: учасники меморіального мітингу покладають квіти до братської могили, у якій похований старшина О. П. Марченко, м. Львів, Пагорб Слави, 27.07.2017 р.


Распечатать статью 
индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380676919398
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95