Найактивнішими замовниками американських лобістів є Адміністрація Президента та партія "Батьківщина" - відомі суми

13/07/2017


 

Українські політики за три останніх роки перерахували лобістам в США $ 2 мільярди. Це видно із звітів лобістських компаній, які регулярно розкривають свої контакти. Пише УНІАН.

Відтак, найактивнішим замовником послуг заокеанських лобістів є Адміністрація президента та партія «Батьківщина» Юлії Тимошенко, пише «Новое время», посилаючись на розслідування журналістки Тетяни Козирьової. При цьому факт найму лобістів команда Тимошенко і АП приховують, працюючи з американськими професіоналами через різні фонди або громадські організації. Так, в останніх звітах міністерству юстиції США дві великі лобістські компанії Wiley Rein LLP і MKW Group LLC заявили про співпрацю з фірмою Aveiro LP. 

«Це британська структура, але її директор - Юлія Білоусова - українка. А офіс, в якому значиться юридична адреса Aveiro LP, є місцем масової реєстрації - де прописані десятки інших компаній. Та й зареєстрована фірма Білоусової в офшорі Белізу з банківськими рахунками в Латвії.

Всю цю складну історію Aveiro LP розкопала українська журналістка Тетяна Козирєва», - пише видання. Aveiro LP домовлялася з Wiley Rein LLP про зустріч Григорія Немирі, одного топових нардепів «Батьківщини» із представниками комітету іноземних справ Сенату США. За послуги лобісті компанія заплатила 410 тисяч доларів.

Окрім пані Тимошенко у звітах американських лобістів Barbour Griffi  th&Rogers Group (BGR) вказаний контракт на $ 90 тис. за 2015 рік і на $ 30 тис. за 2016 й - за "консультування в питаннях відносин між США і Україною, що стосуються політичних, економічних, оборонних та антикорупційних реформ".Замовником виступила громадська організація Ukraine Investment Alliаnce. Вона створена восени 2014 року, причому її засновники - співробітники самої лобістської фірми BGR, які зізнались що зустрічались із заступником голови АП Дмитром Шимкімов та «другом президента».

«У 2014-му на рахунок Ukraine Investment Alliаnce надійшло $ 2 млн, велика частина з яких пішла на оплату проекту, пов'язаного з дослідженнями оборонного комплексу. Його замовили у американського стратегічного дослідницького центру RAND. Решту фінансів Ukraine Investment Alliаnce пішли на оплату роботи лобістів», - пише видання.

 

Джерело: http://expres.ua/news/2017/07/13/252098-nayaktyvnishym-zamovnykom-poslug-amerykanskyh-lobistiv-administraciya

 


Распечатать статью 
индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380676919398
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95