Прогрессивные социалисты против тарифного геноцида: необходимы национализация и уголовная ответственность чиновников

27/01/2021


Выступление секретаря Сумского обкома ПСПУ, члена ЦК ПСПУ Сергея Гаврася на сессии Роменского городского совета Сумской области, 27 января 2021.

 

Шановні депутати, Голова територіальної громади міста Ромни!

Вдячний за можливість виступити на сесії з такого кричущого та болючого питання, як тарифний геноцид та нове підвищення цін для населення на всі житлово-комунальні послуги.

Ми ознайомились із Вашим зверненням до Кабінету міністрів та Національної комісії щодо державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у зв’язку з тарифами на житлово-комунальні послуги. Я уповноважений від осередків двох партій – а саме Прогресивної соціалістичної партії України (ПСПУ) та Партії «Київська Русь» (ПКР), заявити про підтримку такого Звернення.

Сьогодні вся країна фактично повстала проти тарифного геноциду і я вважаю, що це наше звернення – це голос ваших виборців, який повинний бути почутим владою.

Від осередків наших партій є пропозиція доповнити Ваше звернення,  надати йому більшого  обгрунтування і цим внести у всеукраїнську акцію проти зростання тарифів свій економічний, соціальний та інтелектуальний внесок. Крім того, пропоную розширити захист наших виборців як таких, що живуть на землі, де безпосередньо добуваються нафта і газ.

 

Наші пропозиції, які ми пропонуємо включити до Звернення:

I. Після перших двох абзаців Вашого Звернення додати:

«відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядуванні в Україні», ми несемо безпосередню відповідальність за соціально-економічну ситуацію в регіоні. Статті  29 та 30 цього Закону наділять нас повноваженнями щодо управління комунальною власністю. Але ми, на жаль, не маємо можливості втрутитись в постачання житлово комунальних послуг, регулювати їхні обсяги, їхні ціни. По-перше, через те, що енергетичні компанії приватизовані, тобто знаходяться в руках приватних власників. По-друге, місцеве самоврядування законом не наділене правом регулювати ціни. Це функція уряду та НКРЕКП. Саме Кабінет Міністрів України у відповідності до ч.2  ст.116  Конституції України «вживає заходів щодо щодо забезпечення прав  і свобод людини і громадянина».  В той же час жалюгідні пенсії та заробітні плати нашого населення найнижчі в Європі і це протирічить обов’язкам держави  відповідно до Європейської соціальної хартії та статей 1, 3, 46 та 48 Конституції України.

Підвищення цін на житлово-комунальні послуги – це корупційний шлях олігархії- власників енергетичних компаній. Вони збільшують свої мільярдні статки за рахунок обкрадання населення при бездіяльності влади.

 

II. Після третього абзацу Звернення додати наступне:

-      припинити корупційні схеми обкрадання населення підвищенням цін як то Роттердам+ та Дюссельдорф+;

-      ввести кримінальну відповідальність власників на енергоринку за необгрунтоване підвищення цін;

-      ввести кримінальну відповідальність членів НКРЕКП та членів Кабінету Міністрів за протиправну бездіяльність у захисті конституційних прав громадян України;

-      націоналізувати обленерго, облгази та газорозподільчі підприємства з подальшою передачею їх у комунальну власність під повний контроль органів місцевого самоврядування. Такий крок буде повністю відповідати концепції децентралізації влади та інтересам виборці;

-      провести всеукраїнський референдум з питання націоналізації об’єктів енергоринку та передачі їх у комунальну власність;

-      ліквідувати наглядові ради у державних корпораціях на енергоринку та скасувати космічні заробітні плати і премії їхніх керівників.

 

Шановні депутати! Вдячний, що надали нам, представникам ПСПУ та ПКР виступити та внести наші пропозиції до Вашого Звернення.

 

 

Пресс-служба ПСПУ


 
индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380637463033
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95