"Це неприйнятно": Конституційний суд розкритикував указ Зеленського щодо відсторонення Тупицького

06/01/2021


 

Представники Конституційного суду України негативно відреагували на указ президента Володимира Зеленського. Відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького назвали незаконним. 

 

В інстанції висловили певну стурбованість. Про це 5 січня повідомили у заяві КСУ. 

 

Судді зазначили, що головний закон країни має найвищу юридичну силу у державі. Інші нормативно-правові акти повинні відповідати йому. У повідомленні йдеться про те, що звільнення голови КСУ можливе тільки у разі припинення його повноважень. Також це допускається у разі його затримання або тримання під вартою.

 

На зборах суддів Конституційного суду України обговорили це питання. Судді звернули увагу на неприпустимість недотримання органами державної влади основного закону. Блокування роботи інстанції нібито зробить неможливим реалізацію відповідних норм законодавства.

Нагадаємо, президент відсторонив Олександра Тупицького від виконання обов′язків голову КСУ. Від посади суддю відсторонено на два місяці. 

 

Источник: https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/ce-nepriynyatno-konstituciyniy-sud-rozkritikuvav-ukaz-zelenskogo-schodo#gsc.tab=0


 индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380637463033
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95