«Про повернення вулиці попередньої назви – Соціалістична»

03/11/2020


3 листопада 2020 року

N 58

 

Новообраній Київській міській раді

 

       «Про повернення вулиці попередньої назви – Соціалістична»

 

     Звернення

Голови Прогресивної соціалістичної партії України Наталії Вітренко

 

Шановні депутати новообраної Київради!

 

До мене через електронну пошту звернулися мешканці нашого міста Києва, які проживають по вулиці Левка Мацієвича з проханням ініціювати поверненню цій вулиці попередньої назви, а саме  - Соціалістичної (звернення у додатку).

12 жовтня 2017 року, без згоди громадян цієї вулиці, безпідставно застосувавши Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Київрада вулицю Соціалістична перейменувала у вулицю Левка Мацієвича.

 

Вважаю факт перейменування вулиці незаконним, політично вмотивованим, здійснений з грубим порушенням Конституції України, а тому звернення громадян вважаю обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних причин:

1. Ст. 5 Конституції України визначено, що «єдиним джерелом влади в Україні є народ». Ніхто і в ніякий спосіб з громадянами України, які проживають на вулиці Соціалістична в м. Києві, не погоджував перейменування вулиці, а отже ця дія здійснена проти волі мешканців тими, хто фактично узурпував владу. Це грубе порушення ст. 5 Конституції України.

2. Посилання на те, що начебто Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» зобов’язав їх це зробити, є безпідставним, нахабним перекрученням і духу, і букви закону.

Ніде в Законі про декомунізацію немає обов’язків в забороні використання термінів соціалізм, соціалістичний, соціалістична взагалі, і в назві вулиць, зокрема. А отже, перейменування вулиці Соціалістична - це протизаконне діяння тих, хто це зробив і безумовне порушення ч.2 ст.19 Конституції України. Крім того безумовним порушенням такого неправового діяння стали права гарантовані ст. ст. 15,21,22 Конституції України.

3. Не може бути посиланням на світову практику заборона вживання терміну «соціалізм», «соціалістична», як в назвах партій, так і вулиці. В Україні на законних підставах діють партії, які в своїй назві мають визначення «соціалістична». Зокрема, наша Прогресивна соціалістична партія України (ПСПУ) має таке визначення, бо сповідує соціалістичну ідеологію. Наша партія, виконуючи всі норми законодавства, в тому числі і славнозвісний Закон «про декомунізацію», внесла необхідні зміни як до Статуту, так і до Програми ПСПУ, що визнано Міністерством юстиції України. Ніяких претензій до використання в назві партії терміну «соціалістична» не було і не могло бути. Це є підтвердженням незаконності застосування Закону про декомунізацію для перейменування вказаної вулиці.

 

В усьому світі, зокрема і Європейському союзі, діють публічно на законних підставах партії та рухи з назвами соціалістичні. Так, в Європарламенті є партія Європейських соціалістів, яка об’єднує 33 соціалістичних, соціал-демократичних і робочих партій із держав- членів ЄС, в Європарламенті сформований «Прогресивний альянс соціалістів і демократів». В окремих країнах (наведу декілька прикладів) є партії в яких використовується термін соціалістична: Соціалістична партія Франції, Болгарська соціалістична партія, Італійська соціалістична партія, Соціалістична партія Португалії, Іспанська соціалістична робоча партія і багато інших. Тому фактична заборона використання терміну соціалістична – це вражаюча дикість.

 

Шановні депутати! Я навела аргументи в обгрунтування законного прохання мешканців м. Києва повернути їм улюблену назву їх вулиці – Соціалістична.

Прошу Вас розглянути моє Звернення і звернення громадян м. Києва, виправити помилку ваших попередників і позитивно вирішити наші прохання – повернути назву вулиці Соціалістична.

 

З повагою             

            

Голова ПСПУ                                                                            Наталія Вітренко

 

 

 

Додаток: Звернення мешканців вулиці Соціалістична у м. Києві

 

 

Уважаемая Наталья Михайловна.

 

Хотим обратится к Вам по поводу переименования ул. Социалистической в городе Киеве.

Год назад, наша улица была переименована в следствии действия "закона о декомунизации".

Естественно никто из жителей нашей улицы даже не был поставлен в известность.

Просто в одночасье улица была переименована именем Левка Мациевича (российский авиатор украинского происхождения).

Непонятно, каким образом при наличии в стране одноименной Социалистической партии и в целом политического движения, название улицы вдруг оказалось под запретом. Во всем мире - Социалистические партии получают огромную поддержку, а у нас вдруг даже улицу переименовали.

Мы обращались за объяснением в вышестоящие инстанции, но кроме ссылки на "закон о декомунизации - никто никаких объяснений нам дать не смог (или не захотел).

 

Зная Вашу принципиальную позицию, очень надеемся на трезвый и справедливый подход к совершенно незаконному, чисто популистскому решению. Мы жили, живем и хотим жить на нашей любимой улице, с нашим любимым названием - Социалистическая. Мы всегда гордились нашей улицей и не хотели никаких других названий.

А именем русского авиатора Мациевича можно назвать и новую улицу (если конечно сейчас кто-то, где-то ее сможет построить).

 

С уважением, жители улицы Социалистической в городе Киеве.

 


 
индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380676919398
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95