МЗС ВИСЛОВИЛО РІШУЧИЙ ПРОТЕСТ БОЛГАРІЇ ЧЕРЕЗ ВТРУЧАННЯ У ВНУТРІШНІ СПРАВИ УКРАЇНИ

21/05/2020


 

Зовнішньополітичне відомство закликало владу Болгарії до конструктивного діалогу

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з ухваленням 20 травня 2020 року Народними Зборами Республіки Болгарія Декларації щодо адміністративно-територіальної реформи в Україні і захисту прав та цілісності болгарської спільноти. Про це повідомляє сайт МЗС.

 

Таким чином вони виступили проти поділу Болградського району Одеської області. Саме це, власне, передбачає адміністративна реформа. Там проживають етнічні болгари й офіційна Софія побоюється, що вони будуть поділені на кілька громад. Болгарія впевнена, що це вдарить по правах болгарської меншини.

 

У вітчизняному ж МЗС таке рішення назвали маніпулятивним та неприйнятним. А ухвалену декларацію – втручанням у внутрішні справи України. Зовнішньополітичне відомство закликало владу Болгарії до конструктивного діалогу.

 

Питання щодо Болградського району буде вирішено відповідно до українського законодавства з урахуванням позиції місцевих жителів, у т.ч. чисельної болгарської громади. За неофіційними даними, вона налічує в Україні приблизно 250-300 тисяч.

 

Джерело: https://www.5.ua/polityka/mzs-vyslovylo-rishuchyi-protest-bolharii-cherez-vtruchannia-u-vnutrishni-spravy-ukrainy-215435.html


 
индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380676919398
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95