Республіканці в Сенаті США вирішили отримати документи щодо сина Байдена і української компанії Burisma

21/05/2020


 

Очолюваний республіканцями комітет Сенату з питань внутрішньої безпеки та урядових справ 20 травня вирішив отримати документи для розслідування щодо Гантера Байдена, сина колишнього віцепрезидента США та ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії Джо Байдена.

 

Ідеться про інформацію від Blue Star Strategies, лобістської фірми, яка працювала з українською газовою компанією Burisma. Свого часу Burisma здійснювала виплати Гантеру Байдену як члену свого правління.

 

Демократи звинувачують республіканців у тому, що таким розслідуванням вони намагаються допомогти кампанії переобрання чинного президента США Дональда Трампа.

 

Сенатор-республіканець Рон Джонсон заявив, що розслідування не має на меті вплив на президентські вибори. Його однопартієць, сенатор Рік Скотт відзначив: «Нам потрібно дійти до правди про відносини Байденів із Burisma. Ці слухання забезпечать Сенату повну картину».

 

Натомість сенатор-демократ Гері Пітерс вважає, що таке розслідування «ризикує посилити зусилля наших іноземних супротивників щодо втручання у вибори 2020 року».

 

Трамп раніше заявляв, що колишній віцепрезидент використовував свою посаду між 2009 та 2017 роками для тиску на уряд України заради звільнення з посади генерального прокурора Віктора Шокіна. Кінцевою метою таких дій, вважає Трамп, була вигода для сина Байдена та компанії Burisma, щодо якої прокуратура вела розслідування.

 

Джерело: https://www.radiosvoboda.org/a/news-ssha-senat-biden-buriasma/30625100.html


 
индекс 01001, г. Киев ул. Крещатик 42-А, офис 13, телефон/факс 483-32-57
Электронная почта: natalia-vitrenko@ukr.net. Мобильный телефон: +380676919398
Пресс-cлужба ПСПУ
Электронная почта: press@vitrenko.org, pspu-post@ukr.net телефон/факс (044) 489-58-95